SEIKLE MEIE PÜSIEKSPOSITSIOONIS VIRTUAALSELT:
Pärnu Muuseum kolis 2011. aastal ümber uude, renoveeritud aidahoonesse, kus 25. mail 2012 avati külastamiseks uus püsinäitus "11 000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast".
Pärnu Muuseumi väljapanek ulatub kiviajast kaasaega ning möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade.
Püsinäitus algab esimeste asukate tulekuga Pärnumaale, kes lõid jääaja lõpul esimese teadaoleva Eesti alal paikneva asula. Selle suvise laagripaiga leidudest ja järgneva paari aastatuhande haruldastest leidmaterjalidest on esindatud tulekivilaastud ning varased töö- ja jahiriistad. Üheks põnevamaks kiviaja perioodi eksponaadiks võib pidada Eesti ja kogu lähiümbruse vanimat inimkuju, mis on valmistatud põdrasarvest üle 8000 aasta tagasi.
Keskaja saal toob külastajani Hansa Liidu kaubanduse ning palverändude tulemusel tekkinud uute võimaluste ja kontaktide maailma.
Barokiajastu väljapaneku moodustavad haruldased esemed Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt, kaubandusest ning Pärnu ülikoolielust (1699-1710).
Barokiajastu väljapaneku moodustavad haruldased esemed Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt, kaubandusest ning Pärnu ülikoolielust (1699-1710).
Suurim osa püsinäitusest on pühendatud rahvuslikule ärkamisele 19. sajandi keskel, linnastumisele ja vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnus. Tähelepanu jagub ka Pärnule iseloomulikule kuurordile.
Viimane osa püsinäitusest keskendub 20. sajandi teisele poolele, mis kujutab endast elamuslikku meenutust okupatsiooni algusest ning metsavendlusest. Külastajale antakse edasi meeleolu nõukogude argielust,
ametlikust poolest ja tollasest kuurordist.
Avatud on kohalikke käsitöölisi ja meistreid esindav muuseumipood.