Ligipääsetavus Koidula Muuseumis
LAE LUGEMISFAIL ALLA SIIT:
LIGIPÄÄSETAVUS KOIDULA MUUSEUMIS.pdfASUKOHT JA LIGIPÄÄS
Muuseumihoone
Koidula Muuseum asub Pärnu Ülejõe linnaosas, aadressil Jannseni 37.
Hoone asub Jannseni Jaani ja Havi tänavate vahelises kvartalis Jannseni tänava ääres. Koidula Muuseumi kahekordse puitmaja tunned ära tuhmkollase värvi ja roheliste aknaluukide ärgi.
Koidula Muuseum on 1. maist kuni 31. augustini avatud teisipäevast pühapäevani 10.00-18.00, suveperioodil (tavaliselt 20.06-20.08) 10.00-19.00. Talveperioodil ehk 1. septembrist 30. aprillini on Koidula Muuseum avatud kolmapäevast laupäevani 10.00-18.00.
Saabumine ja parkimine
Meie juurde saab tulla liinibussiga, autoga, jalgrattaga või jala.Liinibussiga tulles välju Koidula Muuseumi peatuses. Tallinna maantee poolt lähenedes asub bussipeatus kohe muuseumi ees, vaja on tulla vaid veidike tagasi. Vana-Pärnu poolt tulles tuleb tulla vaid üle tee. Meie juurde toovad bussid nr 5, 10, 13 ja 25. Vaata bussiaegu siit. Teekonda aitab planeerida https://web.peatus.ee/
Jalgrattaid saab lukustada muuseumi aias asuvate jalgrattahoidikute külge. Aeda pääsemiseks anna oma soovist muuseumi külastusjuhile teada sisenedes muuseumisse või helistades telefonile +372 443 3313. Külastusjuht avab muuseumihoonest vasakul asuva rohelise aiavärava.
Autoga tulles saab parkida Jannseni tänava pool muuseumihoonest vasakule jäävas tasuta parklas, kuhu mahub kaheksa autot. Kaks tähistatud parkimiskohta erivajadusega külastajatele asuvad Jannseni tänaval muuseumihoonest paremal.
Võimalus on parkida ka Jaani tänaval paremal pool tee ääres tähistatud parkimiskohtadel. Sinna, või piisava ruumi olemasolul ka Jannseni tänava parklasse, saab parkida ka turismibussi. Eelneval kokkuleppel võib olla bussi võimalik parkida ka teisel pool tänavat asuvasse Japsi sadama parklasse.
Muuseumisse sisenemine
Muuseumi peauks asub Jannseni tänava pool. Ukse ees on u 20 cm kõrge betoonist aste. Uks on vanaaegne, kahe uksepoolega, millest avaneb vaid parempoolne. Uks avaneb sissepoole ja paremale. Kohe ukse taga on automaatselt avanevad liuguksed. Nende taga kitsas eeskoda, kus asub garderoob. Rõivaid ei pea sinna jätma, kuid võib. Keera vasakule ja tule edasi. Siseuks avaneb samuti sissepoole ja paremale, ukse avamist saadab kellukse helin.
Ratastooli või lapsevankriga sisenemiseks on mugavam kasutada muuseumi tagaust. Selleks anna oma soovist teada muuseumi külastusjuhile helistades telefonile +372 443 3313. Külastusjuht avab muuseumist vasakule jääva rohelise värava ning juhatab Sind tagaukseni, milleni viib sile sillutatud tee. Ka tagaukse ees on kivist aste ning lävepakk, kuid need on madalamad ja uks on laiem.
Muuseumi kassa ja vastuvõtuala asub ekspositsiooni esimeses ruumis ehk kunagises klassiruumis. Peauksest tulles on see esimene ruum, tagauksest tulles pead keerama vasakule, liikuma trepist mööda otse läbi söögitoa ja keerama klassiruumis paremale.
Kassas ootab Sind külastusjuht, kelle tunned ära musta nimesildi järgi. Külastusjuht aitab Sind õige pileti valikul ja tutvustab Koidula Muuseumi võimalusi ning pakkumisi. Temalt saab küsida ka täiendavaid küsimusi muuseumi ekspositsioonide kohta.
Muuseumist väljumine
Muuseumist pääseb välja tuldud teed pidi.MUUSEUMI VASTUVÕTUALA
Muuseumit on lubatud külastada juhtkoeraga ja oodatud ka teised hästi käituvad koduloomad eelneval kokkuleppel.Koidula Muuseumis on silmusvõimendi.
Palu muuseumis liikumisel vajadusel julgelt abi muuseumi kassas olevalt külastusjuhilt. Üldjuhul räägib muuseumi külastusjuht eesti ja inglise keelt, erandjuhtudel ka vene ja soome keelt.
Muuseumis on kaks korrust. Teisele korrusele viib puidust trepp, millel on 16 astet ning mõlemal pool seinale kinnitatud käsipuud.
Ratastooliga muuseumi teisele korrusele kahjuks ei pääse.
Piletid
Puudega kuni 16-aastasele isikule ning tema saatjale ja sügava puudega 16-aastasele ja vanemale isikule ning tema saatjale on muuseumikülastus tasuta. Õigust soodustusele saab tõendada puudega isiku kaardiga.Lisaks saavad muuseumi priipääsme 8-aastased ja nooremad lapsed, okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isikud (ReprS § 7, lg 1, p 3), Eesti Kaitseväe ajateenijad, Pärnu Giidide Ühingu ning Eesti Giidide Liidu liikmed ning muuseumi giidikoolituse läbinud giidid, Eesti Muuseumiühingu liikmed, ICOM liikmed, ajakirjanikud eelneval kokkuleppel, üks õpetaja/giid iga 11 õpilase/turisti kohta, Muuseumikaardi omanikud.
Sooduspileti saab vastava dokumendi esitamisel lunastada pensionär, õpilane, ISIC või ITIC kaardi omanik.
Kui Sa trepist üles ei pääse või kahtled, kas jaksad või julged trepist üles minna, saab külastusjuht pakkuda Sulle kuni 20% soodustust Sulle muidu kehtivast piletihinnast.
Garderoob
Ülerõivad saab jätta eeskotta garderoobi või vastuvõturuumis asuvale riidestangele. Isiklikud asjad tuleks endaga kaasa võtta, suuremahulised kotid saab soovi korral jätta külastusjuhi juurde kassasse.Tualettruumid
Tualettruumid asuvad muuseumi esimesel korrusel muuseumi tagaukse kõrval. Tualettruume on kaks. Uksed avanevad välja vasakule. Mõlemas tualettruumis on valamu. Tuled süttivad ja kustuvad automaatselt.Invatualett Koidula Muuseumis puudub. Invatualett on olemas Koidula Muusuemi aias eraldi hoovimajas, kuid see on kasutusel vaid aiast toimuvate ürituste ajal.
Pood
Muuseumikassast vasakule poole jääb väike müügiriiul ning klaasustega vitriin, mis on kasutusel nii muuseumipoe kaupade kui mininäituse eksponeerimiseks. Vajadusel aitab müüdavaid tooteid tutvustada muuseumi külastusjuht.EKSPOSITSIOONIGA TUTVUMINE
Koidula Muuseumis on 2 korrust. Korruste vahel saab kahjuks liikuda vaid kitsast ja järsust puittrepist.Koidula Muuseumi püsiekspositsioon asub muuseumi 1. korrusel. Soovitame ekspositsiooniga tutvumist alustada klassiruumi kõrval asuvast töötoast. Seejärel tuleks liikuda tagasi klassiruumi, sealt edasi söögituppa. Söögitoast keera vasakule lastetuppa ning mine sellest läbi külaliste tuppa, kust saab piiluda ka Koidula haigetuppa.
Ruumides asuvate stendide tekstid on eesti ja inglise keeles.
Lisalugemiseks ja kuulamiseks on iga teemaruumi seinal ka puutetundlik ekraan. Ekraani alumises ääres leiad 2 nuppu, millest saab valida, kas soovid kuulamistekste kuulata kõlarist või personaalselt kõrvaklapist. Nii lugemiseks kui kuulamiseks mõeldud tekstid on eesti ja inglise, alates detsembrist 2023 ka vene ja soome keeles. Ekraani kasutamisel palu julgelt abi muuseumi külastusjuhilt.
2. korrusele saad minnes läbi söögitoa ja keerates vasakule trepikotta, kust viib üles 16-astmeline puidust trepp Trepist üles jõudes keera vasakule näitusesaali. Tavaliselt on 2. korrusel eksponeeritud ajutine näitus. Selles ruumis asub ka suur teleriekraan, millelt saada vaadata Koidula näidendeid. Näidenditel on inglise keelsed subtiitrid.
Kui ilm on ilus, võib tagaukse kaudu minna ka Koidula Muuseumi aeda. Küsi külastusjuhilt kaasa Lolla avastusõpperaja juhend. Lapsed saavad seigelda Lolla avastusõpperajal, nt mängida keksu ja uurida putukahotelli. Suurtele on vabaõhulava kõrval asuvas galeriis tavaliselt stendinäitus. Näituse tekstid on eesti ja inglise keelsed.
Taktiilsed tekstid Koidula Muuseumis hetkel puuduvad.
Muuseum pakub ekskursioone ja elamusprogramme kõigile vanusegruppidele, tellitavad keeled on eesti, inglise, vene, soome, saksa, prantsuse, rootsi ja jaapani keel. Ekskursioonide tellimiseks kirjuta visit@pernau.ee.
Haridusprogramme pakume eesti keeles, mõningaid haridusprogramme ka vene keeles. Haridusprogrammide tellimiseks kirjuta haridus@pernau.ee.
TAGASISIDE
Koidula Muuseum tegeleb ligipääsetavuse parendamisega pidevalt ning Sinu tagasiside on väga oodatud!Ootame Sinu ettepanekuid ja mõtteid aadressil visit@pernau.ee
või meie tagaside ankeedi kaudu:
https://www.parnumuuseum.ee/tagasiside