2020. aasta 28. novembril avas SA Pärnu Muuseum 15. sajandil rajatud keskaegsete linnakindlustuste nurgatornis ehk Punases tornis innovatiivse külastuskeskuse.
Väärika hoone ajalugu on kirju: keskajal vangi- ja kaitsetornina ehitatud hoone on aja jooksul kasutuses olnud nii laohoone, kui ka linnaarhiivina. Kohalikud mäletavad seda kui mitmete kultuuriasutuste peatuspaika, kuid täies mahus võeti torn kasutusele alles nüüd.
Pärnu vanim säilinud ehitis on põhjalikult renoveeritud ning Punane torn on huvilistele oma uksed avanud.
Varem suletud kaitsekorrusest on saanud uudne ringpanoraamkino, spetsiaalselt mille jaoks loodi 10-minutiline Pärnu ajalugu tutvustav animafilm „Armutu ja armulik ajalugu. Punases tornis läbi 15 000 aasta“. Filmi keskmes on vaataja asukohast avanev vaade jääajast tänapäevani. Näeme linna asukohas toimunud geograafilisi muutusi ja linna arengut ning satume ka märgiliste või põnevate ajalooliste sündmuste keskele. Kogu senise ajaloo grandioosset üldistust (ühe minutiga üle 1000 aasta) on hea vaadata väikese seltskonnaga, sest kinosaal mahutab korraga kuni 10 külastajat. Torni esimesel ja teisel korrusel on samal ajal avastamisrõõmu ka nendele, kes on saabunud järgmistele seanssidele või tutvuma keskaegse Pärnu ajalooga.
Filmiseansid toimuvad igal pooltunnil. Et korraga saab tornis viibida vaid piiratud arv külastajaid, soovitame kindlustada endale koht ja osta pilet eelmüügist.
*Kui eelmüügis sobivat kuupäeva ja aega veel ei leidu, kirjutage meile punanetorn@pernau.ee ning sisestame seansi. Samal päeval toimuvatele seanssidele saab pileteid osta vaid tornist. Soovitame enne tulekut ette helistada ja uurida, kas soovitud seansile on piisavalt vabu kohti.
Tähelepanu! Keskaegse torni arhitektuur seab olulisi piiranguid ligipääsetavusele. Soovitame olla enne piletiostmist veendunud, et kitsad ja järsud trepid ning kõrged lävepakud Punase torni külastamisele takistuseks ei saaks.
Torni on võimalik rentida ka erinevate ürituste tarbeks.
Võta meiega ühendust:
punanetorn@pernau.ee
+372 4433 488