TEADLASTE ÖÖ

 TEADLASTE ÖÖ: Rahvameditsiinist.
Pärnu Muuseumis 23.-26. septembril 2014

„Teadlaste ÖÖ“, mis toimub üheaegselt rohkem kui kolmesajas linnas üle Euroopa, toimub Eestis Teaduskeskus AHHAA eestvedamisel üheksandat aastat. Sel korral on teadusöö teemaks „meditsiin“.
Pärnu Muuseum osaleb „Teadlaste ÖÖ“ tihedas programmis esmakordselt, pakkudes külastajatele rahvameditsiini teemalist töötuba ja folklorist Marju Kõivupuu loengut.

Pärnu Muuseumi tee-töötoas räägime ravimtaimede tervistavast mõjust ning segame ise raviteesid, millele valmistame ka toreda pakendi. Töötoa eesmärk on tutvustada Eestis kasvavaid ravimtaimi ning nende erinevaid kasutusvõimalusi. Muuseumipedagoog Andres Tölp selgitab, kuidas kodus teed valmistada ja säilitada ning millal ja mida juua. Kohapeal saab enda vajadustele vastavalt sobivad ürdid valida ja kokku segada.

Töötoad toimuvad 23. ja 25. septembril kell 18.00 ja 26. septembril kell 17.00.

26. septembril kell 18.00 ootame teid Marju Kõivupuu loengule „Eestlaste rahvameditsiin ja muistsed ravikombed“.
Kuna haigusi võib olla väga mitmeid, siis on kasutusel erinevaid ravivõtteid, näiteks sõnumine, ravimtaimedega ravimine, tugeva väega raviainete pruukimine ja abi otsimine rahvatohtritelt. Uskumuse järgi on oluline aru saada haiguse tekkimise põhjusest - siis saab häda tohterdada õigete võtetega. Ja neist erinevatest võtetest räägitaksegi lähemalt loengus.

Lisaks sellele on vaadata Eesti Vabaõhumuuseumi näitus "Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv" ning "Veelinnurahvas: Lennart Meri filmirännakud 1969-1988".

Töötoa materjalid ja loeng on tasuta. Üritusele pääseb näitusepiletiga (3/2/1).

NB! Teetubadesse palume eelnevalt registreeruda: andres@pernau.ee
Teetöötuppa mahub 15 inimest!

Lähemalt teadlaste ööst: http://xn--teadlaste-87aa.ee/

Kohtumiseni muuseumis!

TEADLASTE ÖÖ