Neljapäeval, 18. veebruaril kell 17.00 alustab taas loengusari, mille esimene moodul on pühendatud nüüdiskunstile ja kunsti mõistmisele. Kunst on ja jääb oluliseks osaks inimese olemusest ja elu tajumisest ning tema kultuuritausta näitajaks.
Uut moodulit alustab kunstiteadlane Indrek Grigor loenguga "Kuidas kunst kõneleb".
Indrek Grigor pidi kooliajal omajagu seletuskirju kirjutama ja on lubanud ka oma loengus kõik ausalt ära rääkida nagu on. Miks ta hilines? Mis keeles ja kuidas kunst kõneleb? Mida kujutab endast kunstist aru saamine ning miks mitte arusaamine on hea? Kuidas ja milleks kunstist kõneldakse?
Indrek Grigor on emigrant, Tartu Kunstimuuseumi kuraator, semiootik ja kunstikriitik. Grigori kohtumist kunstiteosega on kirjeldatud kui bifurkatsioonipunkti, kust edasi hakkab Grigor aina kiirenevas tempos, rida rea, lehekülg lehekülje järel teosest ja selle autorist kaugenema, kuni produtseeritud tekstimassiivil kaob igasugune hoomatav seos ühegi kunstniku või kunstiteosega.
Loeng toimub paralleelselt Andrus Joonase retrospektiiv näitusega "Meelesurfar", kohal on ka autor ise, kes paraku kõnevõimeline ei ole ja mitte millestki midagi aru ei saa.
Täiendkoolitusel osalevatele üldhariduskoolide õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga (5/4€).
Loengusarja esimene moodul leiab aset jaanuarist maini 2021. aastal. Moodul koosneb neljast loengust. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.
Pärnu Muuseum järgib kõiki Terviseameti soovitusi, et tagada ohutu muuseumikülastus.
EELREGISTREERUMINE: