Muuseumi giidituuri maksumus on lasteaia rühmadele 35 eurot.
Töötoa maksumus lapse kohta 1,5-5 eurot - töötoa hind sõltub töötoa sisust ja kasutatavatest töövahenditest ning materjalidest.
Muuseumitunde, linnatuure ja õpitube valmistavad ette ja viivad läbi Aili Laak ning Kristiina Vunk.
Lisainfo ja tellimine: Kristiina.Vunk@pernau.ee 44 30 581
MUUSEUMITUNDIDE TEEMAD
MEMME JUTUTUBA: käsikäes rahvakalendri tähtpäevadega.
Ringkäik lastega läbi erinevaid ajastuid kajastavate ruumide. Täiskasvanute põhitegevused ja laste mänguvõimalused. Rahvakommete kujunemine. Liisusalmid. Mõistatused. Mängud. Jutuke.
• sügisel:
mihklipäevast ( 29. september) mardipäeva , mardipäevast(( 10.november) kadripäeva ( 25.november)
• talvel:
Taliharjast( 14. jaanuar) pudrupäeva pudrupäevast(02.veebruar)madisepäeva ( 24.veebruar)
väljavõte sisust:
Pudrupäeva tuntakse rahvakalendris ka viimse jõulupüha või küünlapäeva nime all
Pudrupäev - (aeg enne suurt paastu, küünla- ja vastlapäeva kommetega)
kui pudrupäeva öösi kõvasti tuiskab, saab suvel palju pähkleid. Saaremaal on teatud, et pudrupäevane lumesadu toob hea kalasaagi.
Liulaskmise, sääskede- ja parmu- jm lood
mõistatus kärbse kohta: „Kutsumata külaline, aga esimene toidumaitseja?”
Kärbserohkust võis põhjustada näiteks põrandapühkimine või ketramine keelatud ajal . Kõige ohtlikumaks on peetud madisepäeva , sest madisepäeval tõusta kõik kärbsed ja parmud hinge (Väike-Maarja). Eriti tähtis oli see päev Lääne-Eestis. Kus peresse madisepääval üks naisterahvas läks, seal peres on palju kärbseid (Kaarma)
Madisepäeva kombed:
Meie rahvatraditsioonis tuleb madisepäeva kommetes kevade lähenemine selgelt esile. Seda väljendavad ilmekalt üle maa tuntud traditsioonilised ütlemised, nt: madisepäevast hakkavad kõrred lund vihkama,
• kevadel:
lihavõtetest jüripäeva ( 23.aprill), jüripäevast suvistetesse
Oleme eestlased ja otsime oma juuri
Räägime kiviaja inimeste elust-olust, nende töödest ja tegemistest- kalastamisest, küttimisest, tule hoidmisest ja käeliste oskuste arendamisest. Püüame ära arvata, millised olid metsaonnis elanud laste tegevused ja mängud. Mängime ladumis- ja/või veeretamismängu ja/või kajamängu.
Keskaja ruumis tuleb juttu kaupmehe ja käsitöölise ametist. Saab kuulda juttu „Mõõt” ja/või „Kokkuhoidlik naine” ning otsida tarkuseteri esivanematelt päritud vanasõnadest.
Talutoas uurime omatehtud mänguasju ja käsitööd. Juttu tuleb tavadest ja kommetest.
Kuninga jalajälg
Avastame üheskoos Pärnumaa ajalugu. Otsime üles ja uurime keskaegset jõeväravat muuseumi fuajees Riia ja Tallinna väravat barokiaja saalis kindluslinna maketil Räägime Pärnust kui kindluslinnast, tema vapratest kaitsjatest, nende sõjamasinatest ja relvadest.