Neljapäeval 30. juulil kell 17.30 Muuseumiklubis Musse

Anne Rudanovski ORIGAMI MEISTRIKLASS 

Pärnu Muuseumis korraldab origamikunsti meistriklasside seeria, mille viib läbi Anne Rudanovski, Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonna professor ning Eesti trüki- ja paberimuuseumi üks eestvedajaid. Kolmest töötoast koosneva seeria teises osas keskendutakse 3D, moodulorigamile ja kirigamile. 

Kirigami on paberi voltimise kunst, kus lisaks voltimisele kasutatakse ka lõikamist. "Kiri" tähendab lõikamist ja "kami" paberit, see tähendab, et lisaks voltimisele võtame kasutusele ka käärid 

Keegi ei tea, millal origami tekkis. Jaapanikeelne sõna, millest „ori“ tähendab voltimist ja „gami“ paberit, viitab origami Jaapani juurtele. Samas on tõenäoline, et volditi ka Hiinas, paberi sünnimaal. Origami kõige traditsioonilisemas mõttes tähendab vaid ühest paberilehest loodud kujundit. Kujundi loomisel ei kasutata ei lõikamist ega liimimist. Ajaliselt järjestatud tegevuste tulemusel saab kahemõõtmelisest paberilehest kolmemõõtmeline objekt. 

Lihtsaimad mudelid tähendavad vaid kolme, nelja sammu. Väga keerulised, arvutite abil tehtud ja teaduse teenistuses olevad origamimudelid, koosnevad aga tuhandetest voltidest. Paberilehe abil loodud vormid saab edukalt ümber kanda teistesse materjalidesse - nõnda leiab origamikunsti väga erinevatest eluvaldkondadest.

Lisaks on voltimine rahustav ja meditatiivne tegevus, mis arendab silmade ja käte vahelist koostööd, parandab ruumilist mõtlemist, treenib inimese ilumeelt ja harmooniataju.​ 

Meistriklassis on osalema oodatud on kõik - nii varem selle kunstiga kokku puutunud, niisama uudishimulikud kui ka veel täielikud võhikud.

Osalustasu 5€

EELREGISTREERUMINE: 

Email again: