Jõulueelne aeg on täna ja oli ka varem täis siginat-saginat ja ootusärevust. Kuid kas sagin oli samasugune kui täna? Memuaaride ja ilukirjanduse vahendusel võib möödunud sajandite pühademeelolust veidi osa saada. Sellest, kuidas jõuludeks ettevalmistusi tehti ja neid viimaks peeti baltisaksa kodudes - linnades ja mõisates - räägivad TÜ germanistika osakonna dotsent Reet Bender ja ajaloodoktorant Kadi Kähär-Peterson.
Lugudes käiakse omaaegsetes ärides jõulukinke otsimas, tegeletakse jõulupuu ja kodu kaunistamise küsimustega ning uuritakse, mida maitsvat pühadeks küpsetati. Jõule peeti igal ajal - kas rasketel aegadel varjutas mure pühaderõõmu tervenisti või osati leida rõõmu ka piskust?
Kavas on vabahärra Otto von Taube, Leonhard von Krusenstjerni, Kurt von Wistinghauseni, Ingeborg Kentmanni, Vera v. Sassi ja teiste mälestused 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse jõulupühadest. Ettelugejate esituses kõlavad teiste hulgas ka Reet Benderi poolt tõlgitud ja seni eesti keeles ilmumata katkendid.
Lisaks kuldame ühiselt pähkleid. Tänaseks on see pea unustatud komme, kuid vanasti kasutati kullatud pähkleid jõulupuu kaunistamiseks.
Osalustasu 4€
EELREGISTREERUMINE :