Mercedes Merimaa ja Ljudmila Ruukeli loeng aiakohvikus Florentine

9.juulil kell 17:00-19:30 Koidula Muuseumi aias.

Olete oodatud äsja uuenduskuuri läbinud Koidula Muuseumi aeda. Sel korral asuvad Florentine aiakohviku perenaise rolli Mercedes Merimaa ja Ljudmila Ruukel, kes kostitavad teid põnevate teadmiste ja kodukohviku stiilis kookide -ja joogivalikuga.

Tervendaja, õieterapeut ja taimetark Mercedes Merimaa julgustab olema toitu tehes loominguline ning tarvitama kõiki maitsvaid ja söödavaid taimi, mida leiab nii peenralt kui ka põlluservalt.

Udmurditar Ljudmila Ruukel on Põhja-Udmurtiast Kotomka külast pärit ajalooõpetaja, kellest on siin saanud suurepärane kokk, kes edendab soome-ugri hõimukööki ning õpetab pelmeene ja perepetše valmistama nii Tallinna kui ka Tartu rahvaülikoolis.

Räägime lähemalt Liivimaa pirukast ja söödavatest putkedest, nagu näiteks kikkaputk. mesiputk, leesputk ja aed-harakputk.

Räägime ka meeldiva joogi valmistamisest mesiputkest ja alõtšast ja degusteerime. Lisaks proovime ka võilillekohvi, erinevaid teesid, õllesid ja siidreid ning arutame nende valmistamise ja raviomaduste üle.

Loenguga alustame kell 17:30, kuid juba alates kella 17:00-st olete oodatud aias nautima kellaviieteed.

Tule ja avasta põnevat hooajaliste ravimtaimede maailma koos meiega!

Osalustasu 5€ / inimene.

Kohapeal on võimalus sularaha eest maitsta lisaks Mercedese ja Ljudmila valmistatud soolaseid, magusaid kooke ning erinevaid põnevaid taimepruuliseid.

Kohtade arv on piiratud!

EELREGISTREERUMINE:
Email again: