Valgustusaja lõpus hakati Liivimaa linnades asutama haritud kodanike seltse, kuhu ühiselt tellida lehti, mängida kaarte ja piljardit ning kultuurselt aega veeta. Pärnus oli selle eestvedajaks ohvitserkond ja 1790. aasta detsembris moodustati komandandi järelevalve all „Meeste-club“. See nimi jääda ei saanud, sest seostus Prantsusmaa revolutsiooniliste klubidega, millised keiser Paul I poolt 1800. aastal Venemaal keelati. Uus nimi „Musse“ tähendas enesearendamiseks kulutatud vaba aega, seltsi alla koondusid mitmed ühistegevused lugemistoa ja tantsuplatsiga suverestorani asutamisest kuni tegutsemisvõimaluste loomiseni muusika- ja teatrikollektiividele. Sakslaste lahkumisega Pärnust „Musse-Gesellschaft“ suleti ja selle hoonegi hävis II maailmasõjas. Pärnu esimese seltsi nimi väärib aga mäletamist ja Sihtasutus Pärnu Muuseum teeb omalt poolt kõik, et uus Musse klubi oma väärikat nime õigustaks. 

Aastal 2019 avatud Muuseumiklubi Musse on samuti mõeldud ühistegevuseks. Pärnu Muuseum pakub selleks omaltpoolt mitmekesist programmi töötubadest, kohtumisõhtutest ja loengutest. 

Samuti on Musse koht, kus sõpruskonna või kollektiiviga meeldivalt aega veeta. Hubane klubiruum mahutab kuni 30 külalist ja sobib hästi sünnipäeva, seminari või koolituse korraldamiseks. Lisaks on alati oodatud pakkumised töötubade ja loengute läbiviimiseks Musse programmi raames. 

Lisainfo ja küsimused: maarja.padari-kallit@pernau.ee