Hõimupäeva perepäev

Reedel, 17. oktoobril algusega kell 17.00

Programm:
17.00 „Veelinnurahva“ töötuba lastele. Meisterdame paberist linde ja selgitame, kust pärineb „veelinnurahvaste“ nimi. Töötoas osalemine on lastele tasuta.
18.00 Mordva rahvamuusikaansambel Merema kontsert.

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobrikuu kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse riigilipud.

Pärnu Muuseum tähistab hõimupäevi reedel Mordva folklooriansambel Merema kontserdiga. Avatud on näitus „Veelinnurahvas – Lennart Meri filmirännakud 1969-88“, kus saab aimu soome-ugri hõimurahvaste kultuurist ja traditsioonidest. Näitusel saab vaadata kaht Lennart Meri filmi „Toorumi pojad (1989) ja „Veelinnurahvas“ (1970).
Pisematele näitusekülastajatele on avatud töötuba, kus meisterdame paberist linde ning räägime, kust pärineb veelinnurahvaste nimetus.

Ersade ja mokšade folkansambel Merema on särav noortekollektiiv, kes suudab edukalt tuua tänase kuulajani oma rahvalaulu ürgse väe. 2010. aastal loodud ansambli missiooniks on ersade ja mokšade rikkaliku folklooripärandi uurimine ning selle populariseerimine noorema põlvkonna seas, et tagada mordvalaste kultuuripärandi järjepidevus. Kollektiiv tegeleb traditsiooniliste riituste ja tavade, samuti mitmehäälse laulutraditsiooni tutvustamise ja propageerimisega. Nad korraldavad ekspeditsioone ümbruskonna küladesse ja koostavad kogutud materjali põhjal folkloorikavu, mis tutvustavad tavandimaailma ning originaalset mordva mitmehäälset, burdoonsel polüfoonial põhinevat laulukultuuri.

NB! Perepäevale pääseb näituse „Veelinnurahvas – Lennart Meri filmirännakud 1969-88“ piletiga (3/2/1€), alla 8. a. tasuta

Töötoas osalemine on lastele tasuta.

Toetajad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja MTÜ Fenno Ugria Asutus

Olete oodatud!

Hõimupäeva perepäev
Hõimupäeva perepäev