Fuajeenäitus: Edgar Valteri maalisari

 Alates laupäevast, 29. aprillist on Pärnu Muuseumi fuajees võimalik vaadata legendaarse eesti lastekirjaniku, karikaturisti ja kunstniku Edgar Valteri maalisarja „PERFORMANCE“ 1989–1994.

Edgar Valter kirjutas 2000. aastal Eesti Rahvusraamatukogus avatud näituse „Performance“ kohta nii:
„Siin on mõned mu maalid aastatest 1989–1994. Need kõik kuuluvad sarja „Performance“.
Tõuke nende piltide maalimiseks andsid omal ajal nähtud performance’id. Jälgisin seletamatult kummalise tundega asjaarmastajast näitlejat, kes püüdis sügava allteksti ja paljutähendusliku sümboolikaga kajastada inimese siblimist siin maailma lavalaudadel …
Otsustasin ka ise performance’iga katsetada. Aga maalides. See oleks siis nagu hetkeks peatatud etendus. Aga kas ongi tegu vaid etendusega? Eemalt vaadates tunduvad absurdsena paljud tegemised, mis tegija meelest olulised ja mõttekad. Ja mine tea – võib-olla mõnikord ka vastupidi.
Jätaksin vaatajale vaba voli mu pildid ise enda jaoks lahti mõelda. Tehku seda igaüks, kel huvi, omamoodi.“


Valik sarja maalidest läheb ka E-Kunstisalongi oksjonile, mis toimub 3. juunil 2017 kell 15.00 Tartu Vanemuise teatri väikeses majas. Kõigist maalidest ilmub samal ajal raamat „Muusa ja tema kunstnik“, mille tekstid on kirjutanud Evelin Kivimaa, kujundanud Angelika Schneider ning kirjastanud Tammerraamat.


Näitus on avatud 29. aprillist kuni 17. maini 2017 ning on huvilistele tasuta.

Fuajeenäitus: Edgar Valteri maalisari
Edgar Valter "Vaimusilmas"