REEDE 13.08

14.00/16.00/18.00 Giidituur paadisõiduga AJAJÕEL on põnev rännak läbi ajastute, mis saab alguse otse vanast jõeväravast Pärnu Muuseumis. Giidi juhatusel uurime, millist rolli on mänginud jõgi Pärnu ajaloos, kas pigem lahutanud või ühendanud ning milliseid jälgi minevikust võib tänapäevalgi leida. Retke poolitab lõbus paadisõit Pärnu jõel ning vastaskaldal on juba ootamas Ülejõe koolmeister Jannsen. Üheskoos rännatakse üle endise Tallinn- Riia postimaantee Koidula Muuseumisse koolimaja ja koolmeistri eluruumidega tutvuma. Retke juhivad Kristiina Vunk ja Elmar Trink. Pilet 20€ sisaldab sissepääsu Pärnu Muuseumisse, Koidula Muuseumisse, giidituuri ning paadisõitu üle jõe ja tagasi.

OSTA PILET SIIT

15.00/17.00/19.00 Rännutee UNUSTATUD LINN algab Pärnu Muuseumi eest ning see viib külalise tutvuma keskaegse Uus-Pärnuga, mida tänases linnas enam silmaga näha ei ole. Üheskoos otsitakse kunagise linna asukohta ja leitakse üles keskaegse Valge torni asukoht ning tänaseni kindlalt seisev Punane torn. Rännaku lõpetab animafilm „Armulik ja armutu ajalugu“ Punase torni panoraamkinos ning koos proovitakse mängida ka torni hoovis asuvat üleelusuurust Veskimängu. Retke juhivad ning lugusid keskaegsest linnast jagavad ajaloolased Katrin Suu ja Margo Samorokov. 
Pilet 15€ sisaldab giidituuri, juhendatud keskaegset Veskimängu ning sissepääsu Punasesse Torni
OSTA PILET SIIT

16.00/19.00 Loeng UNUSTATUD LAUAKOMBED – Küünarnukke lauale ei pane! Suppi ei lurista! Tule, tutvume koos lauakatmise algtõdedega; millises järjekorras ja kuidas asetada söögiriistad, milliseid joogiklaase milliseks joogiks kasutada, miks on laual salvrätikud ja mida nendega teha tuleb? Koolitajaks on oma ala ekspert Peep Peetersoo.  Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

15.00/18.00 Loeng UNUSTATUD VIISAKUS - Teeme lühikese rännaku alates diplomaatia ja käitumiskultuuri esimestest sammudest tänapäevani. Protokoll on alati natuke vanamoodne, tähtsamad käitumisreeglid ei ole 100 aastaga palju muutunud. Käitumiskultuuris on üks veider mõiste: hea toon, millele „retseptiraamatutest“ selgitust või põhjendust ei leia. Oma rikkalikke kogemusi jagab Liisa Ojaveer, kes on töötanud Vabariigi Presidendi Kantseleis, Välisministeeriumis ja Kultuuriministeeriumis, Riigikogu Kantseleis ning Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis.  Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

16.00 Loeng UNUSTATUD KÜBARAD– Pärnu Muuseumi peavarahoidja Ülli Kont viib kuulaja põnevasse peakatete maailma: mida tähendas peakate ja mis puhul neid kanti? Peavarahoidja juhatusel on huvilistel võimalik piiluda ka Pärnu Muuseumi kiivalt valvatud varahoidlatesse.  Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

17.00 Loeng UNUSTAMATU KUURORT - turismiloolane Tiit Kask. Loeng „Pärnu kuurort 150 - sanatoorne tervisekonveier ja IME“.  Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

17.00/19.00 JUHENDATUD JALUTUSKÄIK näitusel „Peegeldades päikest“ kuraatoriga– see on romantiline jalutuskäik läbi 150 aasta pikkuse kuurordimoe ajaloo näitusel „Peegeldades päikest“. Näituse looja Aleksandra Ehte räägib kuurordimoest alates 1850 a. kuni 20 sajandi lõpuni. Külastajal on võimalus näha harukordseid esemeid Aleksandr Vassiljevi kogust. Jalutuskäigul osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

21.00 Giidituur gurmaanidele UNUSTATUD MAITSED rända Pärnu Muuseumi püsiekspositsioonis kiviajast hilisesse nõukogude perioodi ning tunne erinevate ajastute maitseid. Giid annab ülevaate Pärnu 11000 aasta pikkuse ajaloo olulisematest momentidest ning teeb põgusaid sissevaateid Pulli asukate, keskaja kaupmeeste ning kuurordis puhkavate supelsakste toidukultuuri. Maitsmisele tulevad viie erineva ajastu suupisted. 
Pilet 25€ sisaldab giidituuri Pärnu Muuseumi püsiekspositsioonis koos viie erineva ajastu maitseelamusega.
OSTA PILET SIIT

22.00/23.00 ÖÖKINO

KOGU PÄEVA jooksul on muuseumi ees avatud AG47 FOTOTELK. Ag47 on Tartus tegutsev ja analoogtehnikatele keskenduv fotogalerii ja pimik. ​Augustiunetuse raames on avatud mobiilne fotostuudio kus tehakse unikaalseid portreepilte metallplaadile 19. sajandi keskpaiga märgplaat-kolloodium tehnikas. Portfoolioga on võimalik tutvuda SIIN

LAUPÄEV 14.08

14.00/16.00/19.00 Giidituur paadisõiduga AJAJÕEL on põnev rännak läbi ajastute, mis saab alguse otse vanast jõeväravast Pärnu Muuseumis. Giidi juhatusel uurime, millist rolli on mänginud jõgi Pärnu ajaloos, kas pigem lahutanud või ühendanud ning milliseid jälgi minevikust võib tänapäevalgi leida. Retke poolitab lõbus paadisõit Pärnu jõel ning vastaskaldal on juba ootamas Ülejõe koolmeister Jannsen. Üheskoos rännatakse üle endise Tallinn- Riia postimaantee Koidula Muuseumisse koolimaja ja koolmeistri eluruumidega tutvuma. Retke juhivad Kristiina Vunk ja Elmar Trink. Pilet 20€ sisaldab sissepääsu Pärnu Muuseumisse, Koidula Muuseumisse, giidituuri ning paadisõitu üle jõe ja tagasi.

OSTA PILET SIIT


15.00/17.00/19.00 Rännutee UNUSTATUD LINN algab Pärnu Muuseumi eest ning see viib külalise tutvuma keskaegse Uus-Pärnuga, mida tänases linnas enam silmaga näha ei ole. Üheskoos otsitakse kunagise linna asukohta ja leitakse üles keskaegse Valge torni asukoht ning tänaseni kindlalt seisev Punane torn. Rännaku lõpetab animafilm „Armulik ja armutu ajalugu“ Punase torni panoraamkinos ning koos proovitakse mängida ka torni hoovis asuvat üleelusuurust Veskimängu. Retke juhivad ning lugusid keskaegsest linnast jagavad ajaloolased Katrin Suu ja Margo Samorokov.
Pilet 15€ sisaldab giidituuri, juhendatud keskaegset Veskimängu ning sissepääsu Punasesse Torni
OSTA PILET SIIT

16.00/19.00 Loeng UNUSTATUD LAUAKOMBED – Küünarnukke lauale ei pane! Suppi ei lurista! Tule, tutvume koos lauakatmise algtõdedega; millises järjekorras ja kuidas asetada söögiriistad, milliseid joogiklaase milliseks joogiks kasutada, miks on laual salvrätikud ja mida nendega teha tuleb? Koolitajaks on oma ala ekspert Peep Peetersoo. Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

15.00 Loeng UNUSTATUD VIISAKUS- Teeme lühikese rännaku alates diplomaatia ja käitumiskultuuri esimestest sammudest tänapäevani. Protokoll on alati natuke vanamoodne, tähtsamad käitumisreeglid ei ole 100 aastaga palju muutunud. Käitumiskultuuris on üks veider mõiste: hea toon, millele „retseptiraamatutest“ selgitust või põhjendust ei leia. Oma rikkalikke kogemusi jagab Liisa Ojaveer, kes on töötanud Vabariigi Presidendi Kantseleis, Välisministeeriumis ja Kultuuriministeeriumis, Riigikogu Kantseleis ning Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis. Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

16.00 Loeng UNUSTATUD KÜBARAD– Pärnu Muuseumi peavarahoidja Ülli Kont viib kuulaja põnevasse peakatete maailma: mida tähendas peakate ja mis puhul neid kanti? Peavarahoidja juhatusel on huvilistel võimalik piiluda ka Pärnu Muuseumi kiivalt valvatud varahoidlatesse. Loengutes osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

17.00/19.00 JUHENDATUD JALUTUSKÄIK näitusel „Peegeldades päikest“ kuraatoriga – see on romantiline jalutuskäik läbi 150 aasta pikkuse kuurordimoe ajaloo näitusel „Peegeldades päikest“. Näituse looja Aleksandra Ehte räägib kuurordimoest alates 1850 a. kuni 20 sajandi lõpuni. Külastajal on võimalus näha harukordseid esemeid Aleksandr Vassiljevi kogust. Jalutuskäigul osalemiseks tuleb soetada ühekordne muuseumipilet või muuseumisõbra pilet!

21.00 Giidituur gurmaanidele UNUSTATUD MAITSED - rända Pärnu Muuseumi püsiekspositsioonis kiviajast hilisesse nõukogude perioodi ning tunne erinevate ajastute maitseid. Giid annab ülevaate Pärnu 11000 aasta pikkuse ajaloo olulisematest momentidest ning teeb põgusaid sissevaateid Pulli asukate, keskaja kaupmeeste ning kuurordis puhkavate supelsakste toidukultuuri. Maitsmisele tulevad viie erineva ajastu suupisted. Pilet 25€ sisaldab giidituuri Pärnu Muuseumi püsiekspositsioonis koos viie erineva ajastu maitseelamusega.
OSTA PILET SIIT

21.00 MUUSA PUUSAD. Unustatud tantsude õhtu - see on omamoodi videodisko, kus tantsuõpetaja Gerti Marus näitab ette ammuunustatud tantsusamme 1920ndatest ja 1930datest. Tule keeruta Charlestonit ja Svingi Pärnu Muuseumi esisel platsil. TASUTA!

21.00 UNUSTATUD NÄIDEND on Jaan Kärneri „Ainus idealist“ , mis Endlas etendus 1923. aastal. Komöödiana määratletud tükk on ajendatud autori pettumusest aatekaaslastes Eesti Sotsialistide- Revolutsionääride Parteis. Unustatud näitemängu tutvustab Kristiina Vunk. Pilet 15€

22.00/23.00 ÖÖKINO 

KOGU PÄEVA jooksul on muuseumi ees avatud AG47 FOTOTELK. Ag47 on Tartus tegutsev ja analoogtehnikatele keskenduv fotogalerii ja pimik. ​Augustiunetuse raames on avatud mobiilne fotostuudio kus tehakse unikaalseid portreepilte metallplaadile 19. sajandi keskpaiga märgplaat-kolloodium tehnikas. Portfoolioga on võimalik tutvuda SIIN

PÜHAPÄEV 15.08

10.00/12.00 KUURORDIELEVANT JA MUUSEUMIHIIR AVASTAVAD kõik mudilased on oodatud põnevale retkele läbi Pärnu ajaloo, teejuhiks juba tuntud tegelased Muuseumihiir ja Kuurordielevant. 5€/osaleja.
OSTA PILET SIIT

11.00 UNISTE MUDILASTE JUTUTUBA Pärast pühapäevahommikusi pannkooke tasub sammud muuseumisse seada, sest siin ootab mudilasi jutumemm Aili. Memm jutustab lapsepõlvelugusid ning üheskoos vaatame, mida põnevat saab metsakõrkjatest meisterdada. 5€/osaleja.
OSTA PILET SIIT

12.00 Punase torni UNUSTATUD LOOD - Saame tornis kokku! Räägime põnevaid tõestisündinud lugusid, natuke hirmulugusid ja näpuotsaga muinaslugusid ning loeme tornis sündinud vahvaid luuletusi. Vaatame ägedat multifilmi, mis näitab kümne minutiga ära 15 000 aastat ajalugu. Tornihoovis ootab osalejaid lisaks ka arheoloog, kellega koos saab kaevuda arheoloogilisse liivakasti ning tutvuda, mida põnevat Pärnumaa maapõu endas peitnud on. Pilet 15€ sisaldab põnevat programmi ning Punase Torni piletit lapsele ning ühele tema täiskasvanud saatjale.  
OSTA PILET SIIT

 

PILETIINFO:

ÜHEKORDNE pilet/15€ sisaldab kõikide näituste külastamist Pärnu Muuseumis ning vabal valikul ühe loengu kuulamist. Muuseumist väljudes kaotab pilet kehtivuse. Lastele ja pensionäridele sooduspilet 10€ (saadaval vaid muuseumikassas)

OSTA PILET SIIT

MUUSEUMISÕBRA pilet/20€ sisaldab kõikide Pärnu Muuseumi näituste külastamist ning võimalust osaleda ühe päeva jooksul kogu loenguprogrammis. Pilet tagab külastajale käepaela, millega on võimalik päeva jooksul muuseumit korduvalt külastada. Lastele ja pensionäridele sooduspilet 15€ (saadaval vaid muuseumikassas)

OSTA PILET SIITPärnu Muuseumis:  

·         Püsinäitus „11 000 aastat ajalugu. Elamusi vanast ajast“

·         Näitus koostöös Aleksandr Fondiga „Peegeldades päikest. 150 aastat kuurordimoodi“

·         Näitus „Naima Ebrok 100“

·         Fotonäitus 1930ndate Pärnu kuurordist

13. ja 14. augustil oleme avatud 10.00 – 00.00


Koidula Muuseumis:

·         Püsinäitus Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni elust

·         Ajutine näitus „Oubid ja linnaprouad“

13. ja 14. augustil oleme avatud 10.00 – 21.00


Punases Tornis:

·         Ringpanoraamkinos film „Armulik ja armutu ajalugu“

·         Hoovinäitus Pärnu arheoloogilistest väljakaevamistest

13. ja 14 augustil oleme avatud 10.00 – 21.00


PS! Järgime riigis kehtestatud piiranguid ning muuseumisse pääseb vaktsineerimistõendi, Covid-19 läbipõdemistõendi või negatiivse koroonatesti tõendi ettenäitamisel.


Kogu Augustiunetuse programmi leiad SIIT