LASTELE JA KOOLIDELE

Giidituurid nooremale ja vanemale koolieale

Ekskursioonigruppidel on võimalik giidi saatel tutvuda muuseumi püsiekspositsiooniga "11000 aastat ajalugu - Elamusi vanast ajast" ning sooritada meeleolukas ajarännak kiviajast tänasesse päeva. Teekonnal tutvume Pulli asukate elu-oluga, õpime eristama kiviaja erinevaid perioode ning heidame pilgu pronksi- ja rauaaega. Keskaja saalis heidame pilgu Hansa liidu kaubanduse ning palverännakute tulemusel tekkinud uute kontaktide ja võimaluste maailma. Barokiajastu väljapaneku moodustavad haruldused Pärnu kindluslinna garnisonilt, endistelt raehärradelt, kaubandusest ja Pärnu ülikoolielust. Suurim osa näitusest on pühendatud rahvuslikule ärkamisajale 19. sajandi keskel, linnastumisele ja valitsemise ülevõtmisele Eesti linnades ning vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnus. Tähelepanu on ka Pärnule iseloomuliku kuurordielul nii 19. kui 20. sajandil.

Võimalik on tellida giidituuri rõhuasetusega meelepärasele perioodile ning kasutada muuseumipedagoogi koostatud töölehti. Giidituur õpilasgrupile on 25 eurot, millele lisandub püsinäituse pilet (2€/in).

Info ja broneerimine: info@parnumuuseum.ee

Fonditunnid

Eelkõige viiendatele ja kuuendatele klassidele suunatud fonditund tutvustab õpilastele muuseumitöö telgitaguseid. Koguhoidjad selgitavad esemete kogumise ja säilitamise põhimõtteid.

Fonditunni hind õpilasgrupile on 25€.

Grupi suurus 10 - 12 osalejat.

Info ja broneerimine: tiit@pernau.ee

Kammkeraamika töötuba

Töötoad tellimisel

Vaata infot töötubade kohta siit: http://www.parnumuuseum.ee/tootoad_lastele

Näituse „Rao Heidmetsa animamaailm“ giidituurid tellimisel

Giidituuril saame osa tema fantaasiarikkast animamaailmast, mis pakub avastamisrõõmu ja värvikaid elamusi nii väikestele kui suurtele. Tuuri raames on võimalik vaadata ka erinevaid animafilmide programme.

Giidituuri kestus 1,5 tundi ning maksumus 25 eurot + 3€ osaleja kohta
Giidituuride tellimine ja lisainfo e-posti aadressil tiit@pernau.ee

Memme jututuba mudilastele 

Iga kuu teisel pühapäeval kell 16 toimub Memme jututuba, kus staažikas pedagoog ja muinasjututeadja Aili Laak vestab mudilastele põnevaid jutte ning organiseerib lõbusaid ja hariduslikke otsimismänge muuseumi ekspositsioonidel.

Jooksvat infot jututubade kohta vaata siit:

http://www.parnumuuseum.ee/memme-jututuba

LASTELE JA KOOLIDELE